Czym różni się plexi od poliwęglanu?

Na rynku nie brakuje dziś tworzyw sztucznych, po które sięgamy w reklamie zewnętrznej. Bardzo często mówimy tutaj o plexi i jest to zrozumiałe. Pod wieloma względami jest to materiał podobny do poliwęglanu, choć nie jest tajemnicą, że oba tworzywa sztuczne mają także wiele różnic. Czym w związku z tym różnią się od siebie poliwęglan oraz plexi? Postanowiliśmy obu materiałom przyjrzeć się nieco bliżej. Co je w związku z tym od siebie różni?

Trwałość

Oba materiały są odporne na warunki atmosferyczne, co akurat w przypadku reklamy zewnętrznej jest najważniejsze. Oba są także i całkiem trwałe. Mimo wszystko, jeśli mielibyśmy odnieść się do ich trwałości, to zdecydowanie trwalszym materiałem będzie tutaj poliwęglan, który podzielić możemy na lity oraz komorowy. Wśród nich odporniejszy jest natomiast poliwęglan lity, choć akurat i do jakości poliwęglanu komorowego wielu zastrzeżeń mieć nie można.

Barwa

Ważna jest także kolorystyka takich płyt. Pod tym względem akurat o niebo lepiej wypada plexi. Ten materiał poza bezbarwnym występuje jeszcze bowiem w ponad pięćdziesięciu kolorach, co dla reklamodawców nie jest tutaj bez znaczenia. Tak szerokiej kolorystyki nie mamy natomiast przy poliwęglanie. Ten akurat jest pod tym względem o wiele uboższy. Ten materiał może być bowiem bezbarwny, biały, mleczny oraz dymiony na szaro, granatowo lub brązowo.

Nic dziwnego, że w reklamie zewnętrznej częściej stawia się na znacznie tańszą plexi, która sprawdza się w tym przypadku wystarczająco dobrze.

2 comments

  1. Nie można porównywać tych materiałów. Poliwęglan jest zdecydowanie lepszy.

  2. Też jestem tego samego zdania, choć cena robi tu swoje.

Dodaj komentarz