Szerokie zastosowanie poliwęglanu

Poliwęglan to tworzywo sztuczne o coraz szerszym zastosowaniu, które jak nie trudno się domyślić wykorzystuje się bardzo często. Wprawdzie niektóre z branż rezygnują z jego stosowania, to szybko pojawia się on w innych i możemy mieć pewność, że taka sytuacja nadal będzie miała miejsce. W jakich w związku z tym sektorach taki poliwęglan wykorzystywany jest najczęściej?

Elektronika

Jeśli weźmiemy pod uwagę procentowy udział wykorzystania poliwęglanu w różnych sektorach, to w pierwszej kolejności trzeba spojrzeć na elektronikę, gdyż ponad jedna piąta udziału w rynku to właśnie branża elektroniczna. Odpowiednie właściwości mechaniczne oraz stabilność termiczna sprawiają bowiem, że materiał ten jest wykorzystywany do tworzenia części aparatów, telefonów komórkowych oraz innych urządzeń elektronicznych.

Motoryzacja

Wzrost wykorzystania poliwęglanu mamy także w motoryzacji. W tym przypadku wspomnieć trzeba przede wszystkim o tym, że poliwęglanem zastępuje się wszelkie szkła, gdyż jest to materiał, którego w zasadzie nie da się stłuc. Poza tym nie jest tajemnicą, że jest on znacznie bezpieczniejszy od szkła w wersji klasycznej. Poza tym nie zapominajmy, że szyby wykonane z poliwęglanu są także i dwa razy lżejsze od szklanych.

Na tym jego zastosowanie się rzecz jasna nie kończy. Poliwęglan jest bowiem wykorzystywany przy produkcji folii, nośników optycznych, sprzętu AGD, a także w szeroko rozumianej reklamie. Przede wszystkim chodzi tutaj o reklamę zewnętrzną, która też nabiera na popularności. W tej branży poliwęglan jest jeszcze wykorzystywany dość rzadko, ale powinno być pod tym względem coraz lepiej.

2 comments

  1. Akurat w reklamie lepsza chyba jest plexi.

  2. Jeśli brać pod uwagę cenę to na pewno.

Dodaj komentarz